مانیتورینگ سیگنال های زمینی
و ماهواره ای

راهکار هوشمند پایش و کنترل متمرکز
سیگنال های صدا و تصویر

مانیتورینگ سیگنال های زمینی و ماهواره ای

کنترل جامع و متمرکز سیگنال های صدا و تصویر

راهکار قدرتمند شرکت صمیم برای پایش و مانیتورینگ سیگنال های صدا و تصویر، شامل یک سامانه مدیریت شبکه هوشمند (Smart Cast Manager) است که با اتصال به تجهیزات مختلف می‌تواند سیگنال‌های موجود در ارتباطات مبتنی بر شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی پراکنده را به صورت متمرکز و یکپارچه پایش کرده و نمای جامعی از آنها ارائه دهد. با سفارشی‌سازی‌هایی که برای هر مشتری انجام می‌شود، محدودیتی در اتصال به تجهیزات از لحاظ نوع یا شرکت سازنده آنها وجود نخواهد داشت. این سیستم علاوه بر این که تجهیزات و سامانه‌های مربوط به ارائه محتوای دیجیتال را جهت پخش ماهواره‌ای، زمینی و شبکه‌های کابلی پوشش می‌دهد، می‌تواند با پوشش دادن تجهیزات دیگر، نمای کاملی از کل سیستم را به شما ارائه دهد.

کنترل جامع و متمرکز سیگنال های صدا و تصویر

جهت مانیتورینگ شبکه های HD با فرمت HEVC در ایستگاههای تلویزیونی نیاز به گیرنده و دیکدر می باشد. در حال حاضر گیرنده های تلویزیونی که توانایی دریافت این شبکه ها را دارند قیمت بالایی داشته و ستاپ باکس های کمی نیز این قابلیت را دارا می باشند. خوشبختانه کارت های STC-535-80 شرکت صمیم قابلیت دریافت 2 کانال DVBT/T2 را به صورت همزمان دارد و خروجی آن به صورت TS OVER IP جهت نمایش به مالتی ویوئر MVP 0570-80 ارسال می گردد. این مالتی ویوئر به عنوان دیکدر، قابلیت نمایش کدک HEVC را هم دارد که به عنوان یک لایسنس در این محصول معرفی شده است.

راهکار هوشمند پایش و کنترل متمرکز سیگنال های صدا و تصویر

مزیت های راهکار مانیتورینگ سیگنال

مزیت های راهکار مانیتورینگ سیگنال
  • مانیتورینگ و رصد اختلالات و اتفاقات رخ داده در کل زنجیره فنی و پیگیری و رفع عیوب در اسرع وقت
  • سهولت فرآیند نگهداری سیستم فنی توسط عوامل، افزایش بهره وری و کاهش هزینه­ های نیروی انسانی متخصص
  • افزایش سرعت و دقت ارزیابی محصولات خریداری شده در گذشته به منظور توسعه سیستهای جدید
  • سهولت در مدیریت سیستم با ارائه داشبوردهای مدیریتی متنوع
  • شناسایی نقاط قوت و ضعف زنجیره فنی
  • ایجاد تاریخچه دقیق از عملکرد زنجیره فنی
  • ایجاد و ارایه گزارشهای مربوط به بخشهای مختلف با رویکردها و تحلیلهای مورد نیاز در فواصل زمانی دلخواه
  • مشاهده لیست تجهیزات جهت مدیریت اموال

در کنار قوانین و روابطی که هر مجموعه برای برقرای ارتباط بین قسمت‌های مختلف شبکه خود تعریف می‌‎کند؛ در سامانه Smart Cast Manager یک سیستم رابطه‌یابی قدرتمند وجود دارد که قادر به تحلیل و کشف علت ریشه‌ای خطاها می‌باشد. یعنی رخدادهای مختلفی که باهم مرتبط هستند؛ تحت عنوان یک هشدار تجمیع کرده و به کاربر ارائه می‌دهد. بدین ترتیب، کاربر در مواجهه با حجم وسیع اطلاعاتی که از دستگاه‌های مختلف ارسال می‌گردد دچار سردرگمی نمی‌شود و در صورت بروز مشکل و یا خطا، برای برطرف نمودن آن، اقدامات لازم به سرعت صورت می‌گیرد. در سامانه SmartCast Manager صمیم این امکان وجود دارد که تمام هشدارها به صورت تیکت، ایمیل و یا پیامک برای افراد از پیش تعیین شده ارسال گردد. همچنین این هشدارها به صورت لاگ در سامانه ثبت ‌می‌شود تا در صورت نیاز برای پیگیری‌های بعدی به آنها مراجعه گردد.

محصولات مرتبط

ریمالتی پلکسر TS

دریافت، پردازش و اعمال تغییرات در چینش و جداول محتوای فشرده صدا و تصویر (TS) از نیازهای اساسی چرخه پخش محتوا است.
پایداری در دراز مدت و شرایط محیطی مختلف، پشتیبانی از بروزترین استانداردها و کنترل و مانیتوریگ از راه دور از ویژگی‌های کلیدی این محصولات است

گیرنده و گیت وی TS

کارت‌های گیرنده و استریمر صمیم رایانه  قابلیت دریافت سیگنال‌های ماهواره‌ای DVBS/S2 و یا  سیگنال‌های تلویزیونی  DVBT/T2 و تبدیل آنها به سیگنال‌های ASI و همچنین استریم سیگنال بر بستر IP  را دارند.
این محصولات داده‌های TS را به‌صورت MPEG-TS بر بستر شبکه اترنت، در قالب بسته‌های UDP و RTP ارسال می‌نمایند.

نرم افزار مالتی ویوئر TS

مالتی ویوئر مجموعه‌ای قدرتمند جهت مانیتورینگ همزمان سرویس های موجود در MPEG-TS در فرمت‌های 4K و HD و SD است.  TS Monitoring & Multiviewer System بسته‌های MPEG-TS را به صورت سیگنال‌های TS بر بستر IP از پورت‌های مختلف در شبکه LAN دریافت کرده و به صورت موزائیکی در خروجی نمایش می‌دهد.

از قابلیت‌های این مالتی ویوئر  می توان به ذخیره نمودن کلیه آلارم‌ها و اشکالات رخ داده بر روی هر یک از سرویس‌های مورد پردازش در دوره زمانی مشخص، فیلترینگ قدرتمند و گزارش ایراداتی از قبیل قطعی صدا و تصویر، فریز شدن تصویر، سیاهی تصویر و … اشاره کرد.