سامانه مدیریت
محتوای چند رسانه ای

یک پلتفرم پیشرفته برای غنی سـازی، آرشیو، جستجوی پیشرفته و
انتشار محتوا در شبکه های خطی و غیرخطی مختلف

سامانه مدیریت محتوای چند رسانه ای | سیستم مدیریت محتوای چند رسانه ای | نرم افزار مدیریت محتوای چند رسانه ای

به دنیای رسانه های نوین خوش آمدید

این راهکار، راه حلی ضروری برای هر شرکت، سازمان، ارگان و یا هر تیمی است که به نحوی کار روزانه اش به محتواهای چند رسانه ای گره خورده و نیاز به طبقه بندی محتوا ها، جستجوی پیشرفته و تسریع در یافتن محتوای مد نظر، مکان یابی، انتشار و توزیع محتوا و همچنین آرشیو و نگهداری محتوا های چند رسانه ای در زمان های دلخواهش می باشد.

بهره وری سازمان را بالا ببرید

سامانه مدیریت محتوای چندرسانه ای، راهکاری هوشمند و جامع برای غنی سازی، طبقه بندی، جستجو، ادیت، آماده سازی و انتشار محتوای مالتی مدیا ست.
این سامانه هوشمند با بهره گیری از فن آوری BPM کلیه فرایندهای عملیاتی شما در زنجیره دریافت تا انتشار محتوا را مدیریت نموده و از طریق خودکارسازی و تسریع این فرایندها، موجب افزایش بهره وری، دقت و سرعت در امور مرتبط با محتوای مدیایی (ورود – غنی سازی – تگ زنی – جستجو – آرشیو – انتشار ) می گردد.

بی شمار قابلیت، برای مدیریت فایل های چند رسانه ای

تگ گذاری درون محتوایی

تگ گذاری درون محتوایی

بوسیله این ابزار هر لحظه از فایل های مدیایی و یا بازه ای از لحظات آن را با دقت میلی ثانیه برچسب گذاری کنید تا بتوانید از تمامی موضوعات موجود در آن ویدئو آگاهی داشته باشید. همچنین میتوانید با بهره گیری از میکروسرویس های هوش مصنوعی مانند تشخیص کاراتر (OCR)، تبدبل گفتار به نوشتار و تشخیص چهره به صورت اتوماتیک فایل های صوتی، تصویری و متنی را برچسب گذاری کنید تا مابین همه محتواها، به سادگی به قسمت مورد نظر دسترسی داشته باشید.

مدیریت متا دیتا

مدیریت متا دیتا

بوسیله ابزار انعطاف پذیر مدیریت متادیتا (فراداده)، فیلدهای فراداده ای مدنظر را اضافه،اصلاح یا حذف کنید. کاربران با تکمیل فراداده ها، محتوای خام اولیه را به یک محتوای شناسنامه دار تبدیل میکنند. این فراداده ها در آینده به عنوان فیلترهای جستجو، مورد استفاده قرار می گیرند. میتوانید با استفاده از این روش فرآوری وغنی سازی، محتواهای خود را طبقه بندی سلسله مراتبی نموده تا به راحتی مدیریت شوند.

ingest and transcode

ورود و ترنسکد محتوا

به سادگی محتواهای مد نظر را به سامانه اضافه کنید و مشخصات مرتبط را به صورت خودکار یا دستی به آنها ضمیمه کنید. جهت بارگذاری گروهی محتوا با استفاده از افزونه پایشگر فولدر می توان یک فضای ذخیره سازی را در سامانه تنظیم کرد. این افزونه بصورت اتوماتیک تغییرات این فضا را چک کرده و محتوای جدید را به سامانه اضافه می نماید. همچنین جهت گردش کار در فضای وب، همان ابتدا یک نسخه متناسب با فضای وب (پروفایل انتخابی کاربر برای ترنسکد) از محتوا تولید می گردد، تمامی تغییرات بروی این نسخه انجام گرفته و در انتها روی نسخه اصلی اعمال میگردد.

تولید لیست پخش

تهیه چیدمان پخش

این سیستم می تواند پکیج های مورد استفاده در پلتفرم های آنلاین  (تلویزیون تحت وب، OTT، VOD و غیره) را تامین نماید. همچنین با استفاده از ابزار قدرتمند کنداکتور، می توانید با پشت سر هم قرار دادن برنامه‌ها و مشخص کردن زمان شروع و پایان برای هر یک، صفی متشکل از آیتم‌های مختلف برای مدت ۲۴ ساعت یا بیشتر تشکیل دهید.در نهایت محتوای یک شبکه پخشی را در قالب استانداردهای مرسوم BXF و … برنامه ریزی کنید.

مدیریت گردش کار

مدیریت گردش کار

گردش کار فرایندهای تولید، نگهداری و انتشار محتواهای خود را پیاده سازی و سفارشی سازی کنید تا زمان پاسخگویی، ارتباطات تیمی و بهره وری سازمانی را بهبود بخشید. این قابلیت با بهره گیری از ابزار قدرتمند فرایند ساز توکار، امکان پذیر است. این ابزار از استاندارد BPMN 2.0 پشتیبانی می کند و تمامی مدل ها و نوتیشن های این استاندارد را جهت ایجاد یک فرآیند و گردش کاری فراهم میکند.

جستجوی پیشرفته محتوا

جستجوی پیشرفته محتوا

فارغ از زمان و مکان، امکان جستجوی پیشرفته ی محتواهای تگ گذاری شده و دارای فراداده در بستر سامانه یکپارچه مدیریت محتوای چند رسانه ای  فراهم شده است. امکان سفارشی سازی فیلتر های مد نظر برای جستجو در بین محتواهای وارد شده به سامانه وجود دارد. همچنین میتوان بستری فراهم کرد بین تگ هایی که درون محتوا به صورت دستی و یا اتوماتیک ایجاد شده نیز به جستجو پرداخت.

Cloud ready

ارائه در فضای ابری

رابط کاربری تحت وب سامانه ی مدیریت محتوای چند رسانه ای به کاربران این امکان را میدهد که در صورت تمایل به کل سامانه و یا تنها بخشی از آن در فضای ابری دسترسی داشته باشند. همچنین امکان ارائه بصورت مدل نرم افزار به عنوان خدمت (SAAS) نیز وجود دارد. این امر انعطاف پذیری بیشتری را فرآهم می کند و در صورت تغییر نیاز های شرکت ها و سازمان ها، امکان مقیاس پذیری را برای کاربران مهیا می سازد.

مدیریت آرشیو

مدیریت آرشیو

همه تغییراتی که بر روی نسخه تحت وب (کم حجم ) انجام می شود، در نهایت  بر روی نسخه اصلی نیز به صورت خودکار اعمال می گردد و در استوریج برخط سامانه (زیرساخت ذخیره سازی SDS) ذخیره میشود و برای تغییرات بعدی در دسترس خواهد بود. جهت آرشیو همه نسخ محتواها، میتوانید با استفاده از افزونه قدرتمند مدیریت پویای آرشیو، محتواهای خود را در فضای محلی و یا ابری بر روی استوریج ها و یا LTO ذخیره کنید.

QC

ممیزی و بازبینی محتوا

راهکار مدیریت محتوای چند رسانه ای، فرایند های بهروشی برای ممیزی و بازبینی محتوا ارائه می دهد. امکان سفارشی سازی این فرایند ها نیز در سامانه وجود دارد. همچنین افزونه قدرتمند کنترل کیفیت به کاربران این امکان را می دهد تا فایل های صوتی و تصویری خود را از لحاظ فنی به صورت اتوماتیک بررسی کنند و در صورت نیاز موارد فنی را بروی خود فایل (به صورت اتوماتیک و یا دستی) تگ گذاری نمایند.

مدیریت بهتر و سریعتر رسانه ها، برای افزایش تعداد مخاطبان

مدیریت بهتر و سریعتر سامانه های چند رسانه ای
 • استخراج خودکار برنامه ها از مدیای دریافت شده (CatchUp)
 • امکان دریافت فایل محتوا از طریق آپلود تحت وب
 • امکان دریافت گروهی فایل های محتوا و کنترل تحت وب عملیات مربوطه دریافت محتوا از طریق پایشگر فایل (Watch folder)
 • دریافت محتوا از طریق پروتکلهای استاندارد اشتراک گذاری مانند FTP،CIFS و NFS
 • مدیریت نسخه های مختلف فایل ثبت و نگهداری لاگ کلیه عملیات ها استخراج خودکار متادیتا و اطلاعات فنی صدا و تصویر
 • کنترل کیفیت (QC) محتوای ورودی و قرنطینه کردن فایل های دارای مشکل تولید خودکار نسخه مدیریتی (پروکسی) مدیا با هدف چرخش در فرآیندها و کارتابل
 • امکان استخراج Poster ، Thumbnail و Key frame به صورت خودکار
 • پشتیبانی از انواع فرمت مدیایی امکان تبدیل فرمت مدیا و تغییر پروفایل فنی (ترنسکد)
 • امکان ادیت و تدوین سریع مدیا با کمک ابزار حرفه ای Media Editor
 • غنی سازی : تگ گذاری، درج توضیحات و افزودن/اصلاح دیتای کنترلی متنوع به ازای هر فریم، بازه زمانی از فایل و محتوای مدیایی به صورت دستی یا خودکار
 • غنی سازی برون محتوایی با هدف ثبت اطلاعاتی در خصوص موجودیت محتوا (مانند نوع محتوا، عوامل تولید، تاریخ تولید، تاریخ پخش و …)

– غنی سازی برون محتوایی با هدف ثبت اطلاعاتی در خصوص موجودیت محتوا
(مانند نوع محتوا، عوامل تولید، تاریخ تولید، تاریخ پخش و …)
– غنی سازی درون محتوایی با هدف ثبت و مدیریت اطلاعات فنی هر محتوا (مانند فرمت، رزولوشن و …)

 • امکان درج واترمارک، زیر نویس، لوگو و امضای دیجیتال به ازای هر مدیا
 • امکان آرشیو و پشتیبان گیری محتواها بر روی انواع فضای ذخیره سازی (استوریج و نوار LTO) با کمک زیرساخت های مدیریتی متنوع SDS/Vsan و غیره
 • پشتیبانی از انواع سخت افزارهای ذخیره سازی مانند SAN و NAS بدون محدودیت درنوع و حجم آنها
 • مدیریت فایل ها (انتقال/کپی/حذف) بر روی نوار یا استوریج به صورت دستی یا فرآیند خودکار
 • ذخیره همه تگ ها و اطلاعات جانبی در ساختار پایگاه داده با امکان پشتبیان گیری/بازیابی خودکار
 • کنترل و جابجایی اتوماتیک و دستی اطلاعات میان فضاهای ذخیره سازی
 • پشتیبانی از کتابخانه های استاندارد مبتنی بر نوار Tape
 • امکان پشتیبانی از تمامی پروتکلهای استاندارد اشتراک گذاری فایل از جمله HTTP ، CIFS، NFS ، SAMBA ، HTTPS
 • امکان نگهداری بلند مدت محتوا با امنیت و دسترس پذیری بالا
 • امکان جستجوی پیشرفته و سلسله مراتبی براساس تگ گذاری ها، انواع فیلدهای فنی/غیرفنی و اطلاعات تکمیلی هر محتوا و فایل
 • پیکربندی سامانه بر پایه زیرساخت مجازی سازی