ارتباطات صوتی و
پیجینگ مبتنی بر IP

راهکار ارتباط یکپارچه، فوری و باکیفیت صوتی
در استودیوهای رادیویی و تلویزیونی

ارتباطات صوتی و پیجینگ مبتنی بر IP

کیفیت، امنیت و پایداری ارتباطات صوتی

سیستم جامع اینترکام استودیویی صمیم، سامانه‌ای یکپارچه، دیجیتال و تحت شبکه برای برقراری مکالمات صوتی درون‌سازمانی است که مستقل از شبکه مخابرات سراسری کار می‌کند. این سیستم علاوه بر برقراری تماس صوتی بصورت فرد به فرد، امکان تماس گروهی را نیز فراهم می کند. سیستم جامع اینترکام صمیم نیاز به سرور و ماتریس مرکزی نداشته و مزایایی همچون پیکربندی آسان، امنیت و پایداری مکالمات صوتی و مقیاس پذیری بالا را دارا می باشد. همچنین عملکرد سیستم جامع اینترکام صمیم بر بستر IP موجب شده تا این سیستم انعطاف پذیری قابل توجهی داشته باشد. به طوری که سازمان ها بتوانند به راحتی هر تعداد کاربر را به آن اضافه نمایند.

ویژگی های اصلی اینترکام های تحت شبکه صمیم

امکانات و ویژگی های اصلی اینترکام های تحت شبکه
 • استفاده از بستر IP جهت ارتباط کاربران
 • سهولت در گسترش سیستم اینترکام و افزودن کاربران جدید
 • پشتیبانی از کدک های ITU-G.722 , ITU-G.711 و PCM
 • پشتیبانی از نرخ های نمونه برداری 16/48 Kbps
 • امکان توسعه نرم افزاری و به روز رسانی کلیه پنل ها
 • قابلیت تهیه لاگ از مکالمات صورت گرفته
 • پردازش صدا به منظور حذف نویز محیط و اکو
 • امکان فشرده سازی صدا و عملکرد مناسب با حداقل پهنای باند
 • امکان برقراری مکالمه چند کاربر به صورت گروهی (دو طرفه و یک طرفه)
 • امنیت بالا در مکالمات کاربران
 • امکان پیجینگ
 • بدون نیاز به سرور یا ماتریس مرکزی
 • کنترل مانیتورینگ و پیکربندی کلیه سیستم ها از طریق نرم افزار جامع نظارت و مانیتورینگ یا رابط کاربری تحت وب پنل ها
محصولات مرتبط

پنل سخت افزاری اینترکام استودیویی مبتنی بر IP (دو یونیت)

پنل کاربری سخت‌افزاری رکمونت دو یونیت با 20 کلید، امکان برقراری ارتباط بین 20 کاربر مختلف را فراهم می‌کند. در کنار هر دو کلید، نمایشگرهایی تعبیه شده که مشخصات مربوط به کلیدها را نمایش می‌دهند. علاوه بر این، عملکرد سیستم بر بستر شبکه باعث شده تا سیستم از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار باشد، به طوری که می‌توان به راحتی سیستم را توسعه داد.

پنل سخت افزاری اینترکام استودیویی مبتنی بر IP (یک یونیت)

پنل کاربری سخت‌افزاری رکمونت یک یونیت با 10 کلید، امکان برقراری ارتباط بین 10 کاربر مختلف را فراهم می‌کند. در کنار هر دو کلید، نمایشگرهایی تعبیه شده که مشخصات مربوط به کلیدها را نمایش می‌دهد. علاوه بر این، عملکرد سیستم بر بستر شبکه باعث شده تا سیستم از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار باشد، به طوری که می‌توان به راحتی سیستم را توسعه داد.

پنل سخت افزاری اینترکام استودیویی مبتنی بر IP (رومیزی)

پنل کاربری سخت‌افزاری رومیزی دارای 10 کلید می باشد و بر روی آن نمایشگرهایی تعبیه شده که مشخصات مربوط به کلیدها را نمایش می‌دهند. در این مشخصات می‌توان نام کاربری و همچنین آدرس IP مربوط به هر کاربر را مشاهده کرد. همچنین بر روی پنل، تعدادی LED جهت نمایش وضعیت پنل از جمله سکوت (Mute) میکروفون و بلندگو، هشدار، ارتباط دستگاه با شبکه و… تعبیه شده است تا کاربر به راحتی، کنترل دستگاه را به دست بگیرد.

پنل همراه کمری (بلت پک)

بلت پک دستگاهی کوچک و کمری بوده که به سیستم اینترکام مجموعه متصل می شود و ارتباط دوطرفه صوتی را از طریق یک هدست با اتاق فرمان و دیگر عوامل استودیو ممکن می سازد. در بلت پک صمیم، علاوه بر ارتباط امن صوتی دوطرفه، امکان تماس با دو کاربر نیز وجود دارد.

نرم افزار جامع مدیریت، ‌پایش و نظارت سامانه اینترکام

نرم افزار جامع کنترل و مانیتورینگ اینترکام صمیم امکان رصد فعالیت ها، پایش صحت عملکرد، تنظیم مجوز های دسترسی و پیکربندی تمام اجزاء سیستم را از طریق رابط کاربری تحت وب به مدیر سامانه ارائه می کند. ضبط مکالمات و تجمیع لاگ های کل تجهیزات از قابلیت های دیگر این نرم افزار می باشد.