معرفی سیستم جامع اینترکام صمیم

آشنایی با سیستم جامع اینترکام صمیم

در این مقاله قصد داریم تا سیستم جامع اینترکام صمیم را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید. گروه مهندسی صمیم، اخیرا سیستم یکپارچه ارتباط صوتی تحت شبکهآی پی اینترکام صمیم سری آی آی پی 2000 را معرفی کرد. این سامانه سخت‌افزاری یکی از دوازده طرح برگزیده‌ دانش‌بنیان در حوزه فنی صنعت رسانه بود که در پانزدهمین اجلاس فناوری رسانه (28 تا 30 آبان 97) توسط دکتر علی عسکری، رئیس رسانه ملی، رسماً رونمایی شد. گروه صمیم امسال با دو محصول در جمع برگزیدگان این رویداد جای داشت. (دیگر محصول برگزیده صمیم، سیستم نرم‌افزاری مدیریت شبکه بود.)

سیستم جامع اینترکام نیاز امروزی هر شرکتی

امروزه بسیاری از شرکت‌ها، موسسات و مجموعه‌های کوچک و بزرگ در حوزه‌های کاری مختلف برای صرفه‌جویی در هزینه مکالمات درون‌سازمانی خود و برقراری ارتباط صوتی امن، باکیفیت، سریع و پایدار به سیستم های اینترکام نیاز دارند.
سیستم جامع اینترکام آی آی پی 2000 صمیم، سامانه‌ای یکپارچه، دیجیتال و تحت شبکه برای برقراری مکالمات صوتی درون‌سازمانی است که مستقل از شبکه مخابرات سراسری کار می‌کند. سیستم جامع اینترکام صمیم که به‌صورت کاملا بومی طراحی و تولید شده است، ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارد؛ نخست این‌که آی آی پی 2000 روی شبکه‌ آی پی به کار گرفته می‌شود و به صورت کاملاً دیجیتال پیاده‌سازی شده است. دیجیتال بودن سیستم جامع اینترکام صمیم و نیز بهره‌گیری آن از بستر شبکه مزایای متعددی به همراه دارد که دقت و کیفیت و همچنین امنیت و پایداری مکالمات صوتی از آن جمله است.
دیجیتال بودن این سیستم، نه‌ تنها به ارتقای کیفیت مکالمات صوتی و حذف نویز منجر می‌شود، بلکه به کاربران اجازه می‌دهد تا جزییات مکالمات‌شان را نیز مشاهده کنند. با اینترکام جامع صمیم همچنین می‌توانید بین چندین کاربر مکالمه صوتی گروهی یا کنفرانس صوتی برقرار کنید.

ویژگی های منحصر بفرد سیستم جامع اینترکام صمیم

پیکربندی سیستم دیجیتال آی آی پی 2000 در مقایسه با محصولات مشابه آنالوگ، هزینه و پیچیدگی کم‎تری دارد و به ‌عبارت دیگر مقرون ‌به‌صرفه‌تر است، زیرا اولا در معماری این سیستم، ماتریس مرکزی حذف شده است و دیگر لازم نیست بابت محدودیت پورت‌های ماتریس نگران باشید. دوم این‌که سیستم جامع اینترکام صمیم بر بستر شبکه IP کار می‌کند. در نتیجه دو تمهید فوق، دیگر به کابل‌های رابط صوتی نیازی نخواهید داشت.
مقیاس‌پذیری، مزیت مهم دیگری است که از این رهگذر حاصل می‌شود؛ یعنی از آن‎جا که این سیستم بدون ماتریس مرکزی و روی پلتفرم شبکه پیاده‌سازی شده است، سازمان یا شرکت متبوع شما می‌تواند آن را بسته به نیاز خود قبض و بسط دهد و هر تعداد کاربر که لازم است به آن اضافه کند. همچنین، معماری خاص این سیستم دست‌تان را باز می‌گذارد تا نحوه ارتباط شبکه با کاربران را به‌شکلی انعطاف‌پذیر تنظیم کنید.
علاوه بر ویژگی‎های فوق، از آن‎جا که عملکرد آی آی پی 2000 مبتنی بر سرور نیست، کاربران می‌توانند شخصاً تنظیمات سیستم را مدیریت و آن را لحظه‌به‌لحظه روی کامپیوتر شخصی، تلفن همراه یا تبلت خود رصد کنند. برای این کار، کافی است برنامه‎ای را که برای این منظور طراحی شده است روی کامپیوتر یا دستگاه همراه‌شان نصب و نشانی IP سیستم را در نوار آدرس مرورگر وارد کنند. در عین حال، با بهره‌گیری از پانل‌های مختلف و وب‌سرور سیستم می‌توانید آن را از هر جایی تحت نظر داشته باشند.

…… برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در صمیم در ارتباط باشید …….