پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر

پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر جایگزین مناسب دستگاه میکسر در محیط‌های کوچک و اشتراکی

در این مقاله میخواهیم درباره پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر اطلاعاتی را به دانش شما بیفزاییم. با ما همراه باشید. میکسرهای صدا و تصویر علاوه بر پنل کنترلی سخت‌افزاری، دارای یک پنل نرم‌افزاری نیز می‌باشند که تمام قابلیت‌های پنل سخت‌افزاری را در خود جای داده است و می‌توان به عنوان جایگزین از آن استفاده کرد. پنل نرم‌افزاری دستگاه میکسر در مواردی دارای امکانات بیشتری بوده و قابلیت کنترل و مدیریت بهتری را برای کاربر فراهم می‌کند.

امکان سوئیچ بین ورودی‌ها در حالت پخش زنده، برخورداری از انواع کلیدهای Transition مانند Mix ،Cut و Wipe و سایر ویژگی‌های دستگاه میکسر تصویر در پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر نیز پیاده‌سازی شده و قابل استفاده است. در نسخه نرم‌افزار میکسرها نیز همان عملکردهای پنل سخت‌افزاری مانند کنترل و تنظیمات سوئیچر، افکت‌های تصویری از جمله کروماکی، Transitionها و DVE، تنظیمات ماکرو و تایم‌لاین طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند. صفحه تنظیمات سوئیچر یک شمای مجازی از دستگاه میکسر تصویر مشتمل بر کلیدهای ورودی، کلیدهای افکت‌گذاری در هنگام سوئیچینگ بین منابع، Joystick و… می‌باشد.

کاربرد پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر در هنگام مدیریت و پیش‌نمایش برنامه‌ها قبل از اینکه به روی آنتن (On-Air) بروند و تعیین پارامترها و زمان Transition بین منابع ورودی با دقت و سرعتی بالا با استفاده از این پنل امکان‌پذیر است. همه‌ی فعالیت‌های یک پنل سخت‌افزاری شامل دکمه‌ها و منوها در یک نرم‌افزار مجتمع شده است که انعطاف‌پذیری در جابجایی و هزینه را به ارمغان می‌آورد.

تولیدات گروه صمیم در رابطه با پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر

میز میکسرهای تصویر شرکت صمیم که مشتمل بر سه محصول PVS-1016 و PVS-2024 و MCR-1600 است، دارای پنل نرم‌افزاری نیز می‌باشند و می‌توان از آن‌ها به عنوان جایگزینی برای پنل‌های سخت‌افزاری استفاده کرد.

پنل نرم‌افزای از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است و در طراحی المان‌های مختلف و UI آن، سادگی و راحتی کاربر لحاظ شده است، هر کاربری به راحتی امکان برقراری ارتباط با این پنل نرم‌افزاری را دارد. با بهره‌گیری از پنل نرم‌افزاری میکسر تصویر می‌توان یک دستگاه میکسر تصویر را با هزینه‌ کمتر تهیه و در محیط‌های کوچک و اشتراکی استفاده نمود.

همچنین، میکسرهای تصویر صمیم با برخورداری از پردازشگر مالتی‌ایمیج MIP قابلیت نمایش 24 منبع تصویری در خروجی را دارند و بدین صورت به اپراتور امکان کنترل و نظارت بهتر را با یکپارچه‌سازی تصاویر در خروجی می‌دهد. به طور کلی پنل‌های نرم‌افزاری جایگزین مناسبی برای دستگاه میکسر بوده و در محیط‌های کوچک و اشتراکی، نمونه‌ای به صرف و کارآمد به شمار می‌آید.

……… برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در گروه صمیم در ارتباط باشید ………