معرفی پردازنده صدا و تصویر SAD-3395 توسط گروه صمیم

پردازنده صدا و تصویر SAD-3395

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفیدی را درباره محصول پردازنده صدا و تصویر SAD-3395 به شما عزیزان بدهیم. با ما همراه باشید. محصول پردازنده صدا و تصویر SAD-3395  یک دامبدر صدا از سیگنال ویدیوی دیجیتال می‌باشد که برای جداسازی سیگنال‌های صدا از سیگنال‌های ویدیوی دیجیتال طراحی و تولید شده است.

این محصول در استودیوها و مراکز تولید و پخش برنامه‌های تلویزیونی به کار می‌رود، همچنین واحدهای سیار، نودال، مراکز مانیتورینگ و اتاق‌های کنترل مرکزی نیز از آن استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه این محصول دارای ورودی فیبر نوری می‌باشد، امکان دریافت سیگنال صدا و تصویر از لینک فیبر نوری نیز فراهم می باشد.

بروزرسانی پردازنده صدا و تصویر SAD-3395 توسط صمیم گروه

گروه مهندسی صمیم در آخرین به روز رسانی محصولات، سری جدید پردازنده صدا و تصویر SAD-3395 را ارائه نمود. که در این سری، این محصول با ورودی و خروجی 3G عرضه می‌گردد و علاوه بر سیگنال‌های HD/SD-SDI ، از سیگنال‌های 3G-SDI نیز پشتیبانی می‌کند. مجهز شدن محصول SAD-3395 صمیم به “تاخیر دهنده صدا” دیگر ویژگی مهم این سری می‌باشد.

تأخیر دهنده صدا برای ایجاد همزمانی بین صدا و تصویر به کار می‌رود. طولانی بودن پردازش‌های ویدیو نسبت به صدا، گاه سبب پیش افتادن صدا از تصویر می‌گردد که ورژن جدید SAD-3395 صمیم، می‌تواند هر جفت صدای پردازش شده را در خروجی ویدیو تا ده ثانیه به تاخیر انداخته و سپس تاخیر پردازش ویدیو را دنبال نماید.

قابلیت های این سیستم کاربردی چیست؟

SAD-3395 قادر به دامبد نمودن هشت استریم AES از یک سیگنال دیجیتال SAD-3395 می‌باشد. در حالت آنالوگ نیز، چهار سیگنال صدای استریو و هشت سیگنال صدای مونو دامبد می‌نماید.

SAD-3395 دارای پردازنده تصویر بوده و پردازش‌هایی از قبیل حذف نویز، تنظیم روشنایی، کنتراست و فام رنگ را انجام می‎دهد. انجام پردازش‌های صوتی مانند Gain،‌ Mute و Invert برای هر کانال نیز با این محصول امکان‌پذیر می‌باشد. تشخیص سکوت و Overload صدا و امکان تعویض صدای چپ و راست نیز از سایر قابلیت‌های آن می‌باشد.

یکی دیگر از قابلیت‌های SAD-3395 تشخیص قطعی سیگنال به صورت خودکار می‌باشد؛ چنانچه سیگنال تصویر قطع گردد، به صورت اتوماتیک تصویر را فریز نموده و یا پترن سیاه پخش می‎نماید. همچنین این محصول سیگنال الگوی داخلی و تست تولید نموده و قادر به همگام‌سازی فریم با سیگنال مرجع می‌باشد.

گروه مهندسی صمیم SAD-3395 را به صورت کارت 3U طراحی و ارائه می‌نماید که در سابرک 1U و 3U قابل نصب می‌باشد. امکان نصب دو عدد ماژول SFP+ در این محصول فراهم بوده و پس از نصب، بسته به نیاز می‎توان ورودی یا خروجی بودن سیگنال دریافتی از ماژول را انتخاب نمود.

شایان ذکر است در ورژن جدید این محصول، علاوه بر پنل جلوی فریم، انجام تنظیمات و کنترل کارت از طریق واسط کاربری تحت وب و بروزرسانی از راه دور نیز امکان‌پذیر است.