بررسی محصول MCD-1080 | تکمیل زنجیره FM با ورودی حرفه‌ای

طراحی و تولید دیکودر هشت کاناله صدا MCD-1080

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات زیادی را درباره محصول MCD-1080 را به شما عزیزان بدهیم. با ما همراه باشید. در این مقاله با قابلیت های محصول MCD-1080 صمیم آشنا خواهید شد.

محصول MCD-1080 صمیم، یک دیکودر هشت کاناله صدا می‌باشد که جهت استفاده در پروژه مانیتورینگ فرستنده‌های تلویزیونی و اف‌ام طراحی و تولید شده است و یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن، تامین صدای ورودی‌ فرستنده‌های AM & FM می‌باشد.

با توجه به اینکه یکی از منابع تامین سیگنال‌های صدای ورودی به فرستنده‌های AM & FM دریافت سیگنال از گیرنده‌های ماهواره می‌باشد و معمولا این سیگنال‌ها به خاطر شرایط آب و هوا و نویز کیفیت مناسبی ندارند؛ گروه مهندسی صمیم برای رفع مشکلات صدا و برخی کاربردهای دیگر، اقدام به طراحی و تولید محصول MCD-1080 نمود. این کارت صدای فشرده TS را از ورودی IP یا DVB-ASI دریافت کرده و پس از انتخاب سرویس مورد نظر توسط کاربر، خروجی صدای دیکود شده را به صورت آنالوگ و یا دیجیتال به فرستنده ارسال ‌می‌کند.

درباره محصول MCD-1080 صمیم بیشتر بدانید

محصول MCD-1080 صمیم امکان دیکود هم‌زمان هشت سیگنال را دارد. علاوه بر این، در این محصول قابلیت تنظیم بهره، پایش وضعیت ورودی‌ها و خروجی‌ها و همچنین آنالیز سطح صدا و تشخیص سکوت (اختیاری) فراهم آمده است. دیکودر MCD-1080 از ورودی DVB-ASI و خروجی صدای آنالوگ و دیجیتال پشتیبانی کرده و امکان دیکود کردن صدای HE-AAC و MPEG1 Layer2 را دارا می‎باشد.

لازم به ذکر است علاوه بر تامین ورودی‌ فرستنده‌های AM & FM، این محصول در کنترل و پایش سیگنال صدای DVB و فرآیند Ingest صدای DVB کاربرد دارد.

MCD-1080 صمیم ماژولار بوده و به صورت کارت 3U عرضه می‌گردد و در سابرک 1U و 3U صمیم قابل نصب می‌باشد. این محصول از پروتکل SNMP پشتیبانی کرده و از واسط کاربری تحت وب بهره می‌برد. با این قابلیت، به روز رسانی و انجام تمام تنظیمات و کنترل کارت به سادگی و از راه دور امکان پذیر است.

سخن آخر

در نمایشگاه شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه، گروه مهندسی صمیم با 30 محصول منتخب حضور خواهد داشت که محصول MCD-1080 یکی از آنها بوده و نحوه عملکرد و تنظیمات آن توسط واسط کاربری تحت وب نمایش داده خواهد شد. علاقمندان می‌توانند از تاریخ 20 الی 22 آبان‌ماه سال جاری، با حضور در غرفه گروه مهندسی صمیم با MCD-1080 از نزدیک آشنا شوند. امیدواریم در این مقاله درباره این محصول اطلاعات خوبی را کسب کرده باشید.

…….. کسب اطلاعات بیشتر با مهندسین گروه صمیم ……….