آشنایی با میکسر تصویر 2ME صمیم

میکسر تصویر 2ME را بهتر بشناسید

در این مقاله قصد داریم تا با عملکرد میکسر تصویر 2ME و مزایای آن آشنا شوید. میکسر تصویر به عنوان عضو جدایی ناپذیر همه‌ی استودیوهای تلویزیونی شناخته می شود. علاوه بر آن در هر جایی که عمل سوئیچ بین منابع ورودی تصویر اتفاق می افتد، از میکسرهای تصویر استفاده می شود. اندازه، ظرفیت، کیفیت و قیمت این دستگاه بسته به نوع کاربرد آن متفاوت بوده و تنوع زیادی دارد. در رده حرفه ای محصولاتی مانند میکسرهای تصویر شرکت های Grassvalley ، For-a قرار می گیرند و دارای امکانات و آپشنهایی هستند که معمولا در محصولات رده پایین وجود ندارند. علاوه بر این محصولات رده حرفه ای برودکست قابلیت کارکرد 24/7 دارند.

میکسر تصویر PVS-2024 شرکت صمیم، یک میکسر ویدئوی 24 ورودی بوده که در رده میکسر های تصویر حرفه ای قرار می گیرد. این دستگاه 2M/E تمام امکاناتی که یک میکسر حرفه ای برای استفاده در استودیوهای تولید و پخش نیاز دارد را دارا می باشد.

میکسر ویدئوی صمیم، اولین و تنها میز میکسر ساخت داخل کشور است که با الگوبرداری از قابلیتهای برترین برندهای دنیا از قبیل For-a   و (kula) Grassvalley  ساخته شده و هم اکنون تستهای نهایی را تحت نظر کارشناسان مجرب سازمان صداوسیما پشت سر می گذارد.

آشنایی با میکسر تصویر 2ME و ویژگی‌های آن

این میکسر تصویر، بصورت 2M/E و 1M/E تولید شده و در هر M/E  قابلیتهای ذیل را در اختیار کاربر قرار می دهد:

  • چهار لایه Keyer در هر ME به همراه DVE,PIP, Chroma key  و یک لایه DSK
  • قابلیت macro,snapshot,Timeline  روی هر ME
  • تعبیه Bypass Relay برای هر M/E به منظور افزایش قابلیت اطمینان سیگنال خروجی
  • دارای 3 خروجی(HDMI,SDI) MIP  با قابلیت نمایش تا 24 منبع تصویری
  • امکان ایجاد تاخیر در هر یک از منابع ورودی تصویر( یک کانال تاخیر)
  • امکان ذخیره‌ سازی بخشی از ویدئوی ورودی در حافظه سیستم و استفاده از آن به عنوان یک منبع ورودی مجزا
  • امکان دریافت استریم‌های SMPTE2022-5,6, ST-2110 با استفاده از پورت‌های 10G
  •  امکان دریافت استریم‌های اینترنتی و دیکد نمودن آنها
  • امکان افزودن کارت آپشنال 3D DVE برای داشتن افکت‌های گرافیکی سه بعدی
  • قابلیت تغییر فرمت سیگنال‌های ورودی انتخاب شده توسط کاربر به کمک بخش Up/Down/Cross  داخلی تعبیه شده در کارت ورودی

فریم اصلی میکسر

آشنایی با میکسر تصویر 2ME و فریم اصلی بنا به نیاز مشتری و پیکربندی میکسر، دارای تعدادی کارت است که تعداد آنها بسته به تعداد M/E و تعداد خروجی و مالتی ویور میکسر متغیر است. همچنین این سیستم دارای دو عدد پاور است که بصورت اصلی و رزرو کار میکنند.

میکسر تصویر 2ME

آشنایی با میکسر تصویر 2ME و کنترل پنل آن

این بخش از میکسر که با الگوبرداری از میکسرهای مطرح دنیا طراحی و ساخته شده، دارای قسمتهای مختلفی است که عبارتند از:

بخشهای Cross Point ، Transition ، Keyer ، Joystick، Numpad و LCD

میکسر تصویر 2ME

طراحی و جایگذاری کلیدها و سایر اجزا با بهره گیری از تجارب کاربران حرفه ای انجام شده تا این دستگاه بتواند حداکثر راحتی و کارایی را برای کاربر فراهم کند. وجود دو عدد T-bar، جوی استیک و صفحه  LCD لمسی بزرگ با منوهای کاربردی نیز سبب سهولت در تنظیمات و کاربری سیستم شده است.

پخش زنده

دستگاه PVS-2024 با قابلیتهای منحصربفرد خود سیستمی قدرتمند برای پخش های زنده به حساب می آید. میکسر 2M/E در پخشهای زنده و در استودیوهای پخش، بسیار کاربردی بوده و باعث وسعت عملکرد کاربر می گردد.

خودروهای پخش زنده و آپ لینک

میکسرهای 1M/E و 2M/E صمیم را میتوان با اطمینان در واحد سیار تلویزیونی و SNG بکار گرفت. با توجه به ابعاد و به فراخور اندازه خودرو میتوان از این میکسرها در واحدهای سیار تلویزیونی جهت ضبط و یا پوشش رویدادهای زنده بهره جست.
قابلیت ذاتی میکسر در سینک نمودن سیگنال های ورودی و داشتن مالتی ویور در ساختار داخلی آن، سبب تجمیع و تقلیل تجهیزات در واحد سیار می گردد.

میکسر تصویر 2ME